Miasto Gdynia przez wiele lat było bardzo ważnym z finansowego punktu widzenia partnerem Arki. W lutym ogłosiło wstrzymanie współpracy z klubem do momentu zmiany właścicieli, co było elementem strategii mającej doprowadzić do oddania Arki w ręce ludzi zarządzających nią w sposób bardziej odpowiedzialny od rodziny Midaków.

Po przejęciu klubu przez Michała i Jarosława Kołakowskich Wojciech Szczurek zapowiedział, że miasto wróci do finansowego wspierania żółto-niebieskich. W poniedziałek ogłoszono finalizację tej operacji. Gdynia znów stała się partnerem strategicznym Arki. Prezydent miasta powiedział dla oficjalnej strony klubu:

Wraz ze zmianą w strukturach właścicielskich rozpoczął się nowy, żółto-niebieski rozdział. Wierzę, że obfity w sukcesy. Równocześnie mam nadzieję, że z każdym kolejnym sezonem Arka będzie rozwijać się na wielu płaszczyznach. Trzymam kciuki za utrzymanie Ekstraklasy w Gdyni i czekam na chwilę, gdy ponownie spotkamy się na stadionie.

Z przyklepanej współpracy cieszył się również Michał Kołakowski:

Z wielką radością przyjmuję potwierdzenie powrotu Miasta jako strategicznego partnera Arki. Jako Klub, będziemy dążyć do tego, aby Gdynia była reprezentowana w godny sposób. Rozwój Klubu jest dla nas bardzo ważny, a pomoc Miasta jest nieoceniona, szczególnie w tym trudnym zarówno finansowo, jak i sportowo momencie.

Cieszymy się z powrotu miasta Gdynia do roli partnera strategicznego. Wierzymy, że współpraca przyniesie wiele profitów zarówno klubowi, jak i miastu. Arka razem!